Czysta natura

Produkty OnlyEco

Płyn do mycia kuchni

99,37% składników pochodzenia naturalnego. Olejek ze słodkiej pomarańczy.

Płyn do mycia szyb i luster

99,15% składników pochodzenia naturalnego. Olejek ze skórki cytryny.

Płyn do mycia łazienek

99,15% składników pochodzenia naturalnego. Olejek ze skórki cytryny.

Biosurfaktyna z rzepaku

Bazą wszystkich naszych produktów jest unikalna na skalę światową biosurfaktyna z rzepaku. Jest to substancja powierzchniowo czynna, która posiada właściwości czyszczące i antybakteryjne. Powstaje z odnawialnego surowca. Jej produkcja jest w pełni ekologiczna, a pozostałości po rzepaku służą jako pasza dla zwierząt. Przewagą biosurfaktyny nad tradycyjnymi substancjami powierzchniowo czynnymi jest przede wszystkim bezpieczeństwo dla ludzi, w tym alergików, oraz dla środowiska. Jej estymowana biodegradowalność w środowisku wynosi po 8 dniach ok. 67%.

Gliceryna

Gliceryna, która jest podstawowym składnikiem produktów czyszczących OnlyEco, jest naturalnym, organicznym związkiem z grupy alkoholi cukrowych. Pozyskiwana jest ze zmydlania tłuszczy roślinnych. Jest bezbarwną, słodką cieczą o konsystencji syropu.

Gliceryna od dawna wykorzystywana była podczas domowych porządków, ponieważ rozpuszcza brud, a dzięki m.in. właściwościom antystatycznym i wygładzaniu powierzchni surowiec ten pomaga zapobiegać ponownemu zabrudzeniu. Nadaje powierzchniom połysk, wyrównuje optycznie drobne nierówności i zadrapania. Gliceryna zapobiega również osadzaniu się pary, jest więc świetnym sposobem np. na zaparowane lustro w łazience czy okna.

Uelastycznia także włókna tkanin, sprawiając, że stają się one miękkie i miłe w dotyku.

Gliceryna posiada wiele korzystnych właściwości i – co najważniejsze – nie jest toksyczna dla ludzi. Surowiec ten jest przede wszystkim efektywnym składnikiem czyszczącym, który pozostawia długotrwałe działanie.